Wuko Poznań – oczyszczamy kanalizację i dajemy drugie życie rurom!

Z uwagi na ciągła eksploatację, odpływy sanitarne wymagają regularnej konserwacji. Każda rura po dłuższym czasie bez oczyszczania, zapcha się i stanie się niedrożna. Jak mawia powiedzenie „lepiej zapobiegać niż leczyć”, zatem należy zadbać żeby do odpływów nie dostawały się nieporządane przedmioty czy resztki jedzenia oraz raz na jakiś czas skorzystać z środków do oczyszczania kanalizacji. Co jeśli jest już za późno i Twój odpływ się zatkał, a po mieszkaniu roznosi się nieprzyjemny zapach? Wuko Poznań oferuje udrażnianie kanalizacji metodą ciśnieniową i mechaniczną – skutecznie docieramy do źródła zatoru i eliminujemy problem.

Udrażnianie kanalizacji – metoda mechaniczna

W tej metodzie konieczne jest użycie specjalistycznego sprzętu. Główną role odgrywa tutaj przepychacz sprężynowy, który dzięki specjalnej spreżynie wprowadzanej w ruch przez silnik, przebija się przez zatory powodujące niedrożność.

Do udrażniania rur o większej średnicy oraz rur betonowych, wykorzystywane są mechaniczne przepychacze na wyciągarkach. Przez rury przeciąga się przepychacz wygarniający zabrudzenia, które następnie wybierane są na powierzchnię.

Wuko Poznań wykorzystuje metodę mechaniczną głównie do oczyszczania kanalizacji wewnętrznej. Spirala doskonale radzi sobie z licznymi kolankami i zagięciami, oraz jest niezawodna w udrożnianiu długich odpływów.

Metoda ciśnieniowa (hydrodynamiczna)

Metoda ta polega na wypłukiwaniu zanieczyszczeń kanalizacyjnych, wykorzystując do tego wodę pod wysokim ciśnieniem. Do odpływu wprowadzany jest gumowy wąż ze specjalną głowicą. Wypływający z węża strumień wody pod ciśnieniem ponad 100 bar, uderza z ogromną siłą w ścianki odpływu i wypłukuje wszelkie zanieczyszczenia.

Metoda ta jest niezwykle skuteczna w przypadku zewnętrznych odpływów. Siła z jaką woda wypłukuje osady, pozwala na dokładne oczyszczenie kanalizacji. Metodę ciśnieniową stosujemy zazwyczaj w przypadku zewnętrznych przyłączy, odcinków między studzienkami, rurociągów w piwnicach czy dużych halach produkcyjnych.

Jak to robimy w Wuko Poznań?

W branży usług sanitarnych działamy od lat. Świadczymy usługi na terenie Poznania i okolic. Zlecenia rozpoczynamy od rozpoznania sytuacji i zlokalizowania źródła powodującego problem z kanalizacją. W naszej pracy wykorzystujemy tylko najwyższej jakości sprzęt, dzięki czemu jestesmy efektywni i skuteczni. Poza kompleksowym rozwiązywaniem problemów zatkanych rur, zapewniamy naszym klientom fachowe doradztwo i pomoc w kwestiach związanych z eksploatacją oraz dbaniem o odpływy sanitarne. Polecamy się, Wuko Poznań!