Serwis Przepompowni ścieków

W miarę intensywnej eksploatacji układy tłoczne pomp zanieczyszczają się, co doprowadza do zmniejszenia wydajności przepompowni, przeciążenia jej, a nawet poważniejszych awarii. Do najczęstszych problemów związanych z działaniem pomp należy m.in. oblepianie sprzętu tłuszczem. Z tego właśnie względu należy pamiętać, że czyszczenie przepompowni ścieków musi odbywać się regularnie. Tylko w ten sposób jest się w stanie zagwarantować poprawną pracę sprzętu oraz uniknięcie wydatków na naprawy.

Specjalistyczny serwis przepompowni ścieków

Jako firma specjalizująca się w usługach oczyszczania przepompowni możemy zaoferować wykonanie fachowego serwisu. Podejmujemy się każdego zlecenia. Zajmujemy się czyszczeniem zarówno w dużych zakładach przemysłowych, jak i w gospodarstwach domowych, wspólnotach mieszkaniowych, sklepach czy galeriach handlowych. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w tym zakresie, dzięki czemu nasi klienci mogą mieć pewność, że usługa zostanie wykonana szybko i sprawnie. Nasz serwis przepompowni ścieków działa w taki sposób, aby nie powodować większych przestojów w pracy zakładu.
Nasi specjaliści doskonale znają się na oczyszczaniu przepompowni. Nie popełniają błędów, które mogłyby doprowadzić do większych awarii. Ponadto korzystają z wysokiej jakości urządzeń. Za ich pomocą są w stanie znacznie skuteczniej oraz szybciej przeprowadzić wszystkie niezbędne czynności wymagane do prawidłowego serwisu.

Co wchodzi w skład naszego serwisu przepompowni ścieków?

Aby usługa mogła zostać uznana za profesjonalną, musi być kompleksowa. Nasza firma stawia więc na jak najszerszą ofertę. W ten sposób zapewniamy oczyszczanie na najwyższym możliwym poziomie.
Serwis rozpoczyna się od analizy stanu technicznego i rozmiarów przepompowni. Na tej podstawie planujemy dalsze działania. Ważną kwestią jest kontrola różnego rodzaju układów (sterowania, zasuw odcinających, zaworów zwrotnych, wentylacji mechanicznej) oraz sprawdzenie, czy posiadają wszystkie potrzebne elementy do dalszej pracy. W przypadku oceny negatywnej, zabieramy się za kompletowanie brakujących części. Wszelkie niezdatne do dalszej eksploatacji elementy zostają wymienione lub naprawione, jeśli tylko zachodzi taka możliwość – dla naszych klientów oznacza to oszczędność.

Czyszczenie przepompowni dotyczy zwłaszcza zbiornika, sond oraz pływaków. Równie ważne jest odpowietrzanie pomp, czym też zajmujemy się podczas serwisowania. To samo dotyczy poziomu olejów. Jeśli jest ich za mało, uzupełniamy je. Oprócz tego mierzymy poziom poboru energii elektrycznej systemu. Stwierdzenie jakiegokolwiek odbiegania od norm obliguje nas do zajęcia się także tą kwestią. Jako profesjonalny serwis przepompowni ścieków zajmujemy się dosłownie każdym aspektem działania pomp. Na sam koniec przeprowadzamy monitoring pracy układu, aby zyskać pewność że wszystko poprawnie działa.

Samo czyszczenie może nie wystarczyć. W związku z tym oferujemy naprawy, remonty oraz udrażnianie rurociągów.

Dlaczego należy dbać o regularne czyszczenie przepompowni ścieków?

Pompy pozbawione stałej kontroli są narażone na niszczenie, a co za tym idzie – przerwanie ich pracy. Wiąże się to z oczywistymi niedogodnościami, których za wszelką cenę należy unikać. Ponadto mogą w ten sposób pojawić się groźne awarie. W takim przypadku właściciele przepompowni zmuszeni są wynająć ekipę remontową oraz uiścić opłatę za zniszczone elementy układu. Oznacza to jeszcze większy wydatek. Trzeba pamiętać, że regularny monitoring działania pomp, a także ich okresowe oczyszczanie zawsze będzie tańsze niż potencjalne naprawy uszkodzeń. Dbanie o właściwą konserwację to też najlepszy sposób na to, aby wydłużyć żywotność całego systemu.

Cena czyszczenia przepompowni ścieków

Przepompownie różnią się od siebie pod wieloma względami. Dlatego stawiamy na indywidualną wycenę zleceń. Na ostateczny koszt składają się takie czynniki jak: stopień zużycia poszczególnych elementów przepompowni, wiek układów, wielkość systemu oraz jego rodzaj, konieczność przeprowadzenia dodatkowych prac, zabezpieczanie terenu itp. W oparciu o zebrane dane ustalamy harmonogram oraz typujemy czynności, które są wymagane do przywrócenia przepompowni do właściwego stanu. Warto podkreślić, że nasz serwis wykonuje jedynie te prace, które są konieczne oraz te, które zażyczy sobie zleceniodawca. Oznacza to, że klienci nie muszą tracić pieniędzy na niepotrzebne im usługi.

Dla osób zainteresowanych regularnym serwisowaniem przygotowaliśmy ofertę stałych zleceń. Na podstawie umowy dobieramy terminy przeprowadzenia regularnego oczyszczania przepompowni. To dobre rozwiązanie w sytuacji, gdy pompy są intensywnie eksploatowane. Dzięki stałej kontroli zapewnia się bezpieczeństwo oraz oddala się groźbę poważniejszych awarii.
Z przyjemnością udzielimy więcej informacji na temat usługi czyszczenia przepompowni ścieków, a także przygotujemy wycenę zlecenia. W tym celu wystarczy skontaktować się z nami telefonicznie lub mailowo, do czego serdecznie zachęcamy. Gwarantujemy profesjonalną obsługę klienta.