Czyszczenie separatorów poznań

Separatory służą do oczyszczania ścieków przed przedostaniem się ich do kanalizacji. Zajmują się również zbieraniem zanieczyszczeń płynnych. Stosuje się je wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba oddzielenia wody od zawiesin, substancji ropopochodnych i innych szkodliwych płynów.Ze względu na ich przeznaczenie, należy poddawać je regularnemu oczyszczaniu. Wymaga tego również prawo budowlane. Według ustawy z 1994 roku czyszczenie separatorów należy do obowiązków firm (np. warsztatów samochodowych, stacji benzynowych, centrów logistycznych, obiektów gastronomicznych czy automyjni), które korzystają z takich urządzeń. Usługę wykonuje się minimum raz do roku, ale w większości przypadków separatory należy serwisować przynajmniej raz na kwartał, jeśli nie częściej.

Zajmujemy się profesjonalnym czyszczeniem separatorów w Poznaniu

Do naszej pracy wykorzystujemy nowoczesny sprzęt, który pozwala podjąć się każdego zlecenia. Dzięki niemu możemy zająć się czyszczeniem separatorów i separatorów tłuczowych niezależnie od ich wielkości czy stopnia zabrudzenia. Do naszych atutów należy też doświadczenie, które umożliwia szybką i sprawną realizację zadań.

Czyszczenie separatorów jest czynnością składającą się z wielu etapów. Przede wszystkim opiera się na usuwaniu popłuczyn i mieszanin wodno-olejowych zgromadzonych w separatorze. Następnie zajmujemy się oczyszczaniem ścian zbiornika i wszelkich innych elementów (m.in. filtrów), które mogły mieć kontakt z substancjami niebezpiecznymi dla środowiska. Czyszczenie separatorów kończy się kontrolą działania urządzenia. Kompleksowy przegląd techniczny jest konieczny w takim przypadku i jest wliczony w koszt standardowej usługi. Ponadto przyjmujemy na siebie obowiązek i odpowiedzialność za utylizację odpadów. Posiadamy wszelkie wymagane uprawnienia do wywozu zanieczyszczeń.

Po wykonaniu usługi nasi specjaliści wystawią Państwa firmie stosowne dokumenty, potwierdzające wykonanie usługi i zgodność urządzenia ze wszystkimi normami prawnymi. Są one podstawą podczas kontroli ze strony urzędów, zwłaszcza Sanepidu i Inspekcji Ochrony Środowiska. Oddajemy także kartę przekazania odpadów.

Indywidualna wycena

Koszt oczyszczenia separatora za każdym razem określany jest indywidualnie. Urządzenia mają różną pojemność, są też zanieczyszczone w rozmaitym stopniu, a więc wymagają odmiennego podejścia. Niektóre z rozwiązań są bardziej czasochłonne, co przekłada się na ostateczną cenę. Z tego względu w Poznaniu nie ma odgórnie ustalonego kosztu zlecenia. Do wyceny bierzemy pod uwagę wszystkie istotne czynniki i na ich podstawie obliczamy kwotę. Z naszej strony gwarantujemy uczciwość. Dbamy również o to, aby cena była atrakcyjna dla naszych klientów.

Jeśli chcieliby Państwo zamówić fachowe czyszczenie separatorów Poznań jest miejscem, w którym można skorzystać z tej usługi. Serdecznie zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego wszystkich zainteresowanych. Chętnie odpowiemy na pytania i przygotujemy wycenę zlecenia. Działamy na terenie całego Poznania oraz jego okolic, jak również na terenie całego kraju.